اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

از مسائل و نکات بسیار مهمی که از ریسک بروز خطر حین انجام  جراحی زیبایی بینی ، کاسته و امکان انجام جراحی دماغ بصورت کاملا ایمن و مطمئن را فراهم می آورد ، توجه به اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی می باشد. این اقدامات به قدری مهم هستند که جراحان متبحر و مجرب همواره آن را در اولویت قرار می دهند و توصیه می کنند بیماران به آن عمل کنند.

 

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 

انتخاب بهترین دکتر بینی رامسر برای انجام رینوپلاستی

قاعدتا این موضوع بر کسی پوشیده نیست که انتخاب یک جراح بینی خوب و مجرب در کسب نتایج بهینه از جراحی تاثیر مستقیم دارد ؛ اما باید توجه داشته باشید که در کنار انتخاب بهترین دکتر بینی ، رعایت اقدامات قبل و مراقبت های بعد از آن می تواند بسیار موثر تلقی گردد. از آنجایی که این مبحث بسیار مهم و حیاتی است و دکتر نیابتی به آن اهمیت ویژه ای می دهند ما در این مقاله از سایت دکتر نیلوفر نیابتی بهترین جراح بینی رامسر ، در خصوص اقدامات قبل از جراحی بینی صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که برای آماده شدن جهت رینوپلاستی چه کار هایی را انجام دهید.

هدف از  راینوپلاستی

یکی از اصلی ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی این است که هدف متقاضی از عمل مشخص باشد و چنانچه فرد به دلیل مشکلات روحی و روانی قصد انجام این عمل را دارد ابتدا به درمان آن بپردازد. در گام ابتدایی باید انگیزه زیباجو برای انجام آن کاملا منطقی و درست باشد و از نتیجه کار انتظار و توقع به جایی داشته باشد. جراحی بینی می تواند با اهداف مختلفی همچون رفع عیوب ظاهری، مشکلات تنفسی و درمان انحراف بینی صورت بگیرد. لازم به ذکر است، در صورتی که فرد هدف خود را از انجام جراحی مشخص نکند یا هدف آن تنها مقایسه بینی خود با فرد دیگر باشد احتمال ایجاد نارضایتی از نتیجه کار بسیار زیاد خواهد بود.

انتخاب جراح بینی مناسب

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی انتخاب یک جراح بینی خوب و متبحر می باشد. برای انتخاب جراح می توانید از دوستان یا آشنایان خود کمک بگیرید یا به صورت حضوری به مطب ایشان مراجعه فرمایید. علاوه بر آن بعضی از پزشکان نمونه کار های خود را در سایت یا صفحات مجازی خود قرار می دهند که با توجه به آن ها می توانید از میزان تبحر و مهارت پزشک اطلاع پیدا کنید. پس از اینکه یک لیست از جراحان بینی تهیه کردید رزومه پزشک، میزان تحصیلات و نمونه کار های ایشان را مورد بررسی قرار دهید.

 • مشاوره با پزشک

پس از انتخاب پزشک باید یک وقت مشاوره از ایشان دریافت کنید. در این زمان پزشک درباره نحوه جراحی و تغییراتی که قرار است بر روی بینی شما اعمال شود صحبت می کند، همچنین نکات مراقبتی بعد و اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی را که شما باید انجام دهید را بیان می کند. متقاضی نیز باید انتظارات و توقعات خود را از نتیجه عمل به پزشک بگوید. همچنین در صورتی که داروی مصرف می کند یا به بیماری خاصی مبتلا است باید به پزشک اطلاع دهد.

 

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی و آزمایش ها

پس از انتخاب پزشک و مشاوره با او، پزشک آزمایشاتی را برای متقاضی تجویز می کند که باید آن ها را به طور کامل انجام داد. این امر باعث می شود پزشک از شرایط جسمی فرد به طور کامل آگاهی پیدا کند. آزمایشات تجویز شده عبارت اند از:

 1. آزمایش بارداری در بانوان
 2. کنترل مشکل انعقاد خون
 3. قند خون ناشتا
 4. کنترل مشکل کم خونی
 5. ایدز
 6. HBsAg
 7. HCV Ab

لازم به ذکر است که عمل بینی بر روی خانم های که باردار هستند انجام نمی شود، زیرا ممکن است دارو های بیهوشی و به طور کل خود جراحی بر روی جنین تاثیر منفی و سوئی بگذارد. از این رو بانوان متقاضی انجام جراحی رینوپلاستی باید تا 2 ماه بعد از زایمان صبر کنند.

 • مصرف دارو

آگاه ساختن پزشک از دارو های مصرفی یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی در رامسر می باشد. مصرف هر گونه دارو قبل از عمل ، باید با مشورت جراح معالج صورت پذیرد ، چرا که ممکن است دارویی که فرد به مصرف می رساند منجر به بروز مشکلاتی در حین انجام پروسه گردد و سلامت فرد را در معرض خطر قرار دهد. لازم به ذکر است که از جمله داروهایی که منع آن ها حداقل از 2 هفته قبل از جراحی زیبایی بینی ممنوع می باشد ، داروهای رقیق کننده خون اعم از آسپرین ، وارفارین و هر گونه داروی حاوی آسپرین می باشد. توجه داشته باشید که مصرف این داروها ، افزایش ریسک خونریزی حین جراحی را به دنبال خواهند داشت.

 

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 

 • سرماخوردگی

علائمی همچون آبریزش و انسداد بینی از جمله رایج ترین علائم سرماخوردگی می باشند ، لذا انجام جراحی بینی در دوران سرماخوردگی می تواند سبب بروز اختلالات و مشکلاتی در دوره نقاهت آن شده و حتی منجر به ابتلا به عفونت ریه گردد. بنابراین توصیه می گردد در صورت ابتلا به سرماخوردگی تا بهبودی کامل صبر نمایید و پس از آن اقدام به آن نمایید.

 

 

سایر نکات و اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 • باید توجه نمود که از 8 ساعت قبل از عمل بینی نباید هیچ گونه مواد غذایی ؛ اعم از هر نوع ماده خوراکی و نوشیدنی به مصرف برسد و به طور کلی از 8 ساعت قبل از جراحی باید ناشتا بود.
 • شب قبل از انجام جراحی بهتر است آرامش داشته باشید و استرس را از خود دور نگهدارید.
 • بهتر است لباس های را برای خود آماده کنید که از جلو دکمه داشته باشند تا مجبور نباشید برای تعویض، آن ها را از سر خارج کنید.
 • در صورت داشتن گوشواره، لنز چشمی، جواهرات، کلاه گیس و غیره از شب قبل آن ها را در بیاورید چرا که در هنگام جراحی نباید این وسایل را به همراه خود داشته باشید.
 • از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی مصرف مشروبات الکلی و دخانیات اعم از سیگار و قلیان ، از 2 هفته قبل از عمل تا 2 هفته پس از آن ممنوع می باشد ؛ چرا که این موارد موجب کاهش اکسیژن رسانی خون شده و می تواند در حین عمل ، جان فرد را به مخاطره انداخته و پس از عمل نیز فرآیند بهبودی را با اختلال مواجه سازد و منجر به کند شدن روند ترمیم زخم های ناشی از جراحی گردد.
 • بهتر است آقایان شب قبل ریش و سبیل خود را بتراشند.
 • خانوم ها نیز از لاک زدن و استفاده از ناخن مصنوعی اجتناب فرمایند؛ چرا که در حین جراحی نیاز است تا تغییر رنگ ناخن ها کنترل شود.
 • حمام کردن از اقدامات مهمی است که شب قبل از عمل می بایست انجام گیرد ، چرا که تا چند روز بعد از جراحی امکان استحمام وجود نخواهد داشت.

نظرات بسته شده است.

تماس با دکتر