تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت : بافت چربی پوست در اثر عواملی از قبیل افزایش سن ، مصرف دخانیات ، قرارگرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید و نیز عدم مراقبت صحیح از پوست ؛ کاهش می یابد و این اتفاق سبب بروز چین و چروک و فرورفتگی برخی نواحی چهره می گردد.

پیدایش این علائم بر روی پوست از شادابی و زیبایی چهره می کاهد و سن فرد را بیشتر از آن چه که هست نشان می دهد.

تزریق چربی صورت ، روشی است که به منظور جوانسازی و افزایش زیبایی چهره انجام می گیرد و برای تمام افراد ، فارغ از هر سنی قابل انجام است.

تزریق چربی صورت در حقیقت عملی است كه طی آن از بخشی از بدن خود فرد اعم از شکم ، باسن یا ران ؛ چربی مورد نیاز برداشته شده و با هدف حجم دهی و برجسته سازی به بخش مورد نظر از چهره ؛ نظیر گونه و چانه تزریق می گردد.

لازم به ذکر است که افزون بر حجیم سازی بخش هایی از صورت ، به کمک تزریق چربی می توان بر زیبایی لب ها نیز افزود و جای زخم ها و جوش ها را نیز برطرف نمود.

کاربردهای تزریق چربی صورت

از موارد زیر می توان به عنوان کاربردهای تزریق چربی به صورت اشاره نمود :

 • رفع جای زخم و سوختگی
 • حجیم سازی گونه ، لب و چانه
 • رفع افتادگی و شلی پوست با حجیم کردن صورت
 • پر كردن نقاط فرو رفته و لاغر صورت ؛ نظیر زير چشم و گونه ها
 • بازگرداندن بافت چربی از دست رفته به نواحی مختلف صورت مانند گونه ها ، اطراف پلک ، شقیقه ها ، خط خنده و اخم و غیره

 مزایای تزریق چربی صورت

 • همانطور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم ؛ چربی از بدن خود فرد گرفته می شود ، از این رو کاملا طبیعی بوده و احتمال این که بدن نسبت به آن حساسیت یا واكنش آلرژیک نشان دهد و چربی تزریق شده را پس بزند ، وجود ندارد.
 • لازم به ذکر است طبق توضیحاتی که پیشتر بدان اشاره شد ، چربی لازم جهت انجام این عمل ، از هر بخشی از بدن قابل برداشت می باشد ؛ اما غالبا چربی ای که به منظور تزریق برداشت می گردد معمولا از نقاطی همچون شکم ، پهلوها و ران ها می باشد ، چرا که چربی این مناطق نسبت به دیگر نقاط بدن حالت مقاوم تری دارد.
 • تزریق چربی ، نسبت به فیلرهای قابل جذب از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار است.
 • تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ؛ بی عارضه تر بوده و خطر جابجایی یا آلرژی در آن وجود ندارد و چون چربی ، سلول زنده است و فقط از یک جا به جای دیگر بدن منتقل شده است در شرایط استریل ، خطر عفونت یا انتقال بیماری وجود ندارد و بر خلاف ژل و پروتز در لفظ ، از قوام طبیعی برخوردار است.
 • هزينه تزریق چربی ، در قیاس با دیگر روش ها مناسب تر است.

توجه داشته باشید از آن جا که چربی پس از تزريق ، خونرسانی می گردد ؛ به خوبی با بافت پوست ، پیوند خورده و در حقیقت جزئی از بافت بدن می شود ، لذا امکان حرکت یا جابجایی آن در زیر پوست وجود ندارد.

چربی را می توان یک بار برداشت نموده و پس از تزریق ؛ به منظور تزریق مجدد ، حداکثر به مدت 6 ماه نگهداری نمود.

ماندگاری تزریق چربی صورت

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟ این سوال ، یکی از شایع ترین سوالاتی است که زیباجویان متقاضی تزریق چربی غالبا از پزشک خود می پرسند.

ماندگاری تزریق چربی در بار اول بعد از عمل تزریق ، معمولا 6 ماه تا یکسال طول می کشد و بعد از این مدت حدود 50 الی 70 درصد سلول های چربی ، جذب و مابقی باقی خواهد ماند.

البته با تزریق بار دوم ، سوم یا بیشتر ؛ میزان ماندگاری و باقی ماندن سلول های چربی برای سال ها بیشتر خواهد شد.

ماندگاری تزریق چربی صورت ، به عوامل دیگری هم بستگی دارد ؛ از جمله به ناحیه تزریق.

به طوری که هر چه ناحیه تزریق ؛ متحرک تر باشد ، جذب چربی بیشتر است.

به عنوان مثال در مناطقی مثل زیر چشم ، گونه و پیشانی ؛ ماندگاری بیشتر و در مناطقی مثل خط خنده ، اخم و لب ها ماندگاری کمتر می باشد.

همچنین در برخی افراد ؛ بسته به سن ، ژنتیک و قوام پوست ، میزان جذب چربی بیشتر و در بعضی از افراد ماندگاری طولانی تری خواهد داشت.

ولی به هر حال قسمتی از بافت چربی تزریق شده در طول یکسال جذب می گردد ، اما فرد با تکرار تزریق برای 2 تا 3 بار می تواند این ماندگاری را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

عوارض بعد از تزریق چربی

 • در محل های تزریق شده ، ممکن است تورم و کبودی ظاهر شود که حدودا بعد از 7 الی 14 روز برطرف می گردد.
 • معمولا فرد بعد از 4 تا 7 روز ، می تواند به کار عادی و روزمره خود  بازگردد.
 • تا 10 روز بعد از تزریق ؛ فرد باید از حرارت بالا مثل  سونا ، جکوزی و بخور و همچنین فشار و ضربه به ناحیه تزریق به منظور جلوگیری از جذب بیشتر و برای ماندگاری بالاتر پرهیز نماید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر