تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل : با افزایش سن و به مرور زمان و با ایجاد تغییرات سلولی و آناتومیکی ؛ حجم بافت نرم پوست و چربی های زیرپوستی ، کاهش یافته و علائم پیری در صورت هویدا می گردد.

خوشبختانه با پیشرفت فناوری های جدید در علم پزشکی و ظهور ژل ها و فیلرها ؛ می توان با استفاده از پرکننده های پوستی ، این تغییرات پوستی را برطرف کرد.

تزریق ژل ، روشی غیرتهاجمی جهت از بین بردن چین و چروک های پوستی و افزایش حجم صورت می باشد. ژل خاصیت پرکنندگی دارد ، به همین علت است که سبب رفع چین و چروک های عمیق و در نهایت شادابی پوست می شود.

تزریق ژل چیست ؟

تزریق ژل یک روش ایمن و بی خطر است که دارای اثراتی فوق العاده می باشد و مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا ( FDA ) قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که از میان انواع ژل ها و پرکننده های پوستی ، اسید هیالورونیک یکی از محبوب ترین این مواد تزریقی می باشد که امروزه با هدف اصلاح نقص بافت نرم صورت و همچنین حجیم سازی نواحی ای همچون لب ، گونه و چانه ؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل

باید توجه داشت که فرآیند تزریق ژل به صورت سرپایی بوده و پس از آن فرد ترخیص می گردد و نیازی به بستری شدن وجود ندارد و برای انجام آن ، تنها می بایست موضع مورد نظر بی حس گردد و نیازی به بیهوشی نمی باشد.

کاربردهای تزریق ژل

 • تزريق ژل لب ، برای فرمدهی و حجیم سازی لب
 • تزريق ژل گونه ، جهت حجم دهی به گونه ها
 • تزريق ژل چانه ، برای حجیم کردن چانه
 • تزريق ژل پیشانی ، برای رفع خطوط پیشانی و خط اخم
 • تزريق ژل خط خنده ، جهت رفع خط خنده و چروک های اطراف لب

کاندیدای مناسب تزریق ژل

به منظور بررسی این مسئله که آیا کاندید مناسبی برای تزریق ژل هستید یا خیر باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

اما به طور کلی باید گفت تمامی افرادی که به دنبال افزایش سن ، با علائم و نشانه های پیری مواجه شده اند و همچنین افرادی که به دنبال راهی برای برجسته سازی لب ، گونه و غیره می باشند ؛ می توانند نسبت به تزریق ژل اقدام نمایند.

نواحی تزریق ژل

در ادامه اختصارا توضیحاتی پیرامون تزریق ژل در نواحی مختلف صورت ، ارائه خواهیم نمود.

 • تزریق ژل لب

تزریق ژل یا در لب ها می تواند برای افرادی که مترصد برجسته نمودن لب های خود هستند بسیار اثربخش واقع گردد.

تزریق ژل لب ، نوعی روش غیرتهاجمی و ایمن در راستای دستیابی به لب هایی با برجستگی قابل قبول و زیباتر به شمار می رود که دوران نقاهت کوتاهی دارد.

 • تزریق ژل گونه

امروزه غالبا افراد تمایل به داشتن گونه هایی برجسته دارند ، چرا که برجستگی گونه یکی از فاکتورهای زیبایی محسوب می شود که به میزان قابل توجهی بر زیبایی چهره تاثیر گذار است.

حال آن که با تزریق ژل گونه ؛ می توان فرم ظاهری گونه ها را بهبود بخشیده و با ایجاد برجستگی در استخوان گونه ، تقارن صورت و اصطلاحا کانتور صورت را بهبود بخشید.

 • تزریق ژل خط اخم

منظور از خط اخم ، خطوط عمودی مابین ابروها می باشد که عمدتا در پی افزایش سن پدیدار می گردد ؛ قاعدتا وجود این خط سبب عبوس به نظر رسیدن چهره می شود.

با تزریق ژل به خط اخم ، می توان تا حد زیادی آن را کاهش داد.

 • تزریق ژل خط خنده

خط خنده به خطوط نازولبیال ( خطوط مابین بینی و لب ) و خطوط ماریونت ( خطوطی که از زاویه خارجی دهان تا خط فک و طرفین چانه امتداد یافته است ) اطلاق می گردد.

تزریق ژل خط خنده ؛ چین و چروک های موجود در نواحی مذکور را برطرف ساخته و حالتی بهینه به چهره می بخشد.

 • تزریق ژل شقیقه

شقیقه یکی از نواحی موثر در جوانسازی صورت محسوب می شود که کاهش وزن می تواند موجب کم شدن حجم آن شده و سبب شود صورت لاغرتر به نظر برسد.

با تزریق ژل به شقیقه ، می توان گودی شقیقه را درمان نموده و به میزان چشمگیری از استخوانی به نظر رسیدن چهره کاست.

 • تزریق ژل زیر چشم

طبیعتا با افزایش سن ، چربی های نواحی اطراف پلک فوقانی و تحتانی کاهش یافته و این امر ؛ بخصوص در پلک های پایین موجب تورفتگی دور چشم خواهد شد.

تزریق ژل به زیر چشم ، امکان ایجاد تغییرات وسیع بر روی بهبود حالت چهره را میسر می سازد.

 • تزریق ژل فک

داشتن خط فک برجسته و مشخص ، از عواملی است که در زیبایی چهره بسیار اثرگذار است ؛ لذا ضعف خط فک می تواند بر زیبایی چهره تاثیر منفی گذاشته و ویژگی های دیگر اجزای صورت را نیز تحت الشعاع قرار دهد.

تزریق ژل به خط فک ، از راهکارهایی است که به کمک آن می توان به تقویت عضلات فک پرداخته و با ایجاد زاویه سازی در آن به بهبود کانتور صورت پرداخت.

 • تزریق ژل غبغب

تجمع بافت چربی در ناحیه تحتانی چانه ، موجب ایجاد غبغب شده و بر روی حالت چهره اثر سوء می گذارد ؛ با تزریق ژل غبغب می توان به رفع این مشکل پرداخت.

 • تزریق ژل گردن

خطوط افقی و عمودی در گردن که به دنبال ضعف عضلات گردن پدیدار می گردند ، با تزریق ژل قابل درمان می باشند ؛ تا جایی که با تزریق ژل به گردن می توان خطوط موجود در این ناحیه را پر کرده و ظاهر گردن را بهبود بخشید.

ماندگاری تزریق ژل

هیچ نوع ژلی ، قابلیت این را ندارد که دائمی بوده و تا پایان عمر باقی بماند و به طور کلی نتایج تزريق ژل ، 6 الی 12 ماه ماندگاری دارد.

عوارض تزریق ژل

به طور کلی تزريق ژل ، عوارض جدی به دنبال ندارد ؛ البته پس از تزريق ژل به میزان ناچیزی کبودی و ورم در محل مورد نظر پدیدار می گردد که جای نگرانی نیست و پس از چند روز مرتفع می گردد.

ناگفته نماند که در صورت استفاده از مواد نامرغوب و تزریق نادرست ، ممکن است فرد متحمل عوارض جدی گردد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر