مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

دستورات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس عموما به منظور رفع خطوط و چین و چروک های عمیق پوست مورد استفاده قرار می گیرد ، در نتیجه منجر به زیباتر و جوان تر به نظر رسیدن چهره می گردد.

پس از تزریق بوتاکس نیز مانند هر فرآیند زیبایی دیگر ، می بایست مراقبت هایی صورت پذیرد ؛ زیرا به این ترتیب نه تنها نتایج بهتری حاصل خواهد شد بلکه احتمال بروز هر گونه عارضه احتمالی نیز به حداقل خواهد رسید.

به طور کلی مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا جایی که می توان گفت میزان اثرگذاری این مراقبت ها بر روی نتیجه تزریق برابر با کیفیت تزریق انجام شده می باشد.

جهت آگاهی از مراقبت های ضروری پس از تزریق بوتاکس تا ادامه مقاله با ما همراه باشید.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  • خودداری از ایجاد فشار بر روی محل تزریق : یکی از مهم ترین نکاتی  که حداقل تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس باید رعایت نمود ، لمس نکردن و عدم ایجاد فشار بر موضع تزریق و همچنین پرهیز از ماساژ دادن ناحیه تزریق می باشد ؛ زیرا این اعمال ممکن است منجر به جابجایی ماده تزریق شده در زیر پوست گردند.
  • اجتناب از انجام فعالیت های سنگین : فرآیند بهبودی پس از تزریق بوتاکس کوتاه است ، لذا از سرگیری فعالیت های سبک روزمره ، حتی بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس مانعی ندارد ؛ اما در مقابل تا چند وقت پس از تزریق باید از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری نمود.
  • امتناع از قرار گیری در معرض گرمای شدید : از دیگر نکات مراقبتی پس از تزریق بوتاکس ، اجتناب از قرارگیری در فضاهایی با درجه حرارت بالا می باشد ؛ چرا که بوتاکس حاوی سم بوتولینیوم بوده و این ماده در برابر گرما منعطف می باشد به طوری که احتمال دارد در اثر گرمای زیاد به سایر نقاط پخش شود.
  • پرهیز از انجام اعمال لایه برداری شیمیایی پوست : اعمال لایه برداری شیمیایی همچون میکرودرم می تواند بر نتیجه تزریق اثر سوء بگذارد ، لذا تا چند وقت پس از تزریق بوتاکس باید از انجام این نوع اعمال اجتناب نمود.

آیا بعد از تزریق بوتاکس می توان خوابید ؟

افراد می بایست حداقل تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ، از خم شدن ، دراز کشیدن و خوابیدن خودداری کنند ؛ چرا که جذب مواد تزریق شده جهت اثرگذاری نیاز به زمان دارد و هر گونه حرکتی طی ساعات ابتدایی پس از تزریق می تواند بر روی ماحصل کار تاثیر منفی بگذارد و حتی سبب بروز عوارض احتمالی همچون افتادگی پلک و غیره گردد.

طرز خوابیدن بعد از بوتاکس به چه نحو است ؟

پس از این بازه زمانی می توانید استراحت کنید و بخوابید ، اما باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید صورت خود را بر روی بالش قرار دهید.

آیا بعد از تزریق بوتاکس می توان صورت را شست ؟

استحمام و شستن صورت بعد از بوتاکس بلامانع است ؛ البته بهتر است برای این کار تا 24 ساعت صبر کنید.

ضمنا دقت نمایید که نباید از آب داغ یا آب با درجه حرارت بالا استفاده نمایید ، زیرا آب داغ تاثیر نامطلوبی بر روی نتیجه تزریق خواهد گذاشت.

سخن آخر :

چنانچه افراد از نتیجه تزریق بوتاکس ناراضی باشند ، این امکان برای آن ها وجود دارد که اقدام به ترمیم تزریق نمایند.

البته لازم به ذکر است مشاهده نتیجه نهایی تزریق ، به گذشت حداقل 2 هفته زمان نیاز دارد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر