مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

نکات و مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

زیباجویانی که عمل جراحی لیفت صورت را انجام داده اند ، ملزم به رعایت مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت می باشند تا بدین ترتیب به نتایج ایده آل خود از این جراحی دست یابند. از این رو با توجه به اهمیت بسزایی که رعایت مراقبت های پس از عمل لیفت صورت در کیفیت نتیجه این عمل جراحی دارد ، در مقاله پیش رو به شرح نکات و دستورات مراقبتی پس از آن پرداخته ایم.

تورم بعد از جراحی لیفت صورت :

بعد از عمل ، بیمار در ناحیه صورت بخصوص در نواحی اطراف چشم ها و به طور کلی نقاطی از صورت که پوست نازکی دارند ، با تورم و کبودی مواجه خواهد بود.

ورم و کبودی غالبا تا 72 ساعت بعد از جراحی ، تشدید شده و پس از آن به تدریج فروکش می کند.

لازم به ذکر است که استفاده از کمپرس یخ در کمک به تسریع روند کاهش کبودی و تورم ناشی از عمل و طی 3 روز ابتدایی جراحی ، می تواند بسیار موثر واقع گردد.

تغذیه بعد از جراحی لیفت صورت :

افراد پس از عمل لیفت صورت می بایست فقط غذاهای نرم و آبکی میل کنند و از روز بعد از جراحی ، مصرف انواع مواد غذایی برای آن ها مجاز خواهد بود.

توجه داشته باشید که با کاهش مصرف نمک و نوشیدن آب آناناس و کرفس می توانید تا حدودی به کاهش ورم و کبودی ناشی از عمل کمک نمایید.

دارو بعد از جراحی لیفت صورت :

پزشک با هدف کنترل و تسکین درد و نیز پیشگیری از بروز عفونت احتمالی که ممکن است بیمار با آن مواجه گردد ، داروهایی را برای بیمار تجویز می نماید که می بایست به طور مرتب و تا آخر مصرف شوند.

سایر مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت :

  • انجام فعالیت های پرتحرک و ورزش های سنگین طی هفته ابتدایی پس از عمل لیفت صورت ، اکیدا ممنوع است و باید از انجام این فعالیت ها حدودا تا دو ماه بعد از جراحی خودداری نمود ؛ البته پیاده روی از هفته دوم بعد از عمل لیفت صورت بلامانع است.
  • امکان استحمام و شستشوی صورت از روز بعد از جراحی لیفت صورت ، ممنوعیتی ندارد اما باید توجه داشت که بدین منظور نباید از آب با درجه حرارت بالا استفاده کرد.
  • بیمار تا دو هفته بعد از عمل لیفت صورت باید از مصرف انواع دخانیات اعم از سیگار و قلیان اجتناب نماید ؛ زیرا این موارد سبب بروز اخلال در پروسه بهبودی و ترمیم زخم ها می شوند.
  • در برخی بیماران ممکن است جهت تخلیه خون تجمع یافته در زیر پوست لوله پلاستیکی نازکی موسوم به درن در محل زخم جراحی گذاشته شود ، زمان مناسب جهت برداشتن درن را پزشک معالج تعیین خواهند نمود و این لوله می بایست توسط خود ایشان برداشته شود.

بعد از عمل لیفت صورت و کشیدن بخیه های جراحی ؛ بیمار باید جهت انجام معاینات دوره ای در تاریخ های مقرر ، به پزشک معالج خود مراجعه نماید تا از لحاظ بهبودی مورد آنالیز و ارزیابی قرار گیرد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر