مراقبت های بعد از جراحی گوش

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش : اشتیاق نسبت به مشاهده نتیجه جراحی زیبایی گوش یا اصطلاحا اتوپلاستی ، امری بدیهی است و تقریبا می توان گفت این مسئله یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی است که تحت عمل جراحی گوش قرار گرفته اند.

قاعدتا دیدن نتیجه این جراحی نیز همچون دیگر اعمال جراحی زیبایی ، مستلزم سپری نمودن دوره نقاهت و پایان پروسه بهبودی می باشد.

دوره نقاهت اتوپلاستی و رعایت مراقبت های این عمل جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، چرا که تاثیر قابل توجهی بر روی ماحصل جراحی دارد و فرد با رعایت آن نه تنها دوران نقاهت جراحی را به خوبی سپری خواهد نمود ؛ بلکه به نتیجه ای ایده آل نیز دست خواهد یافت.

از این رو در مقاله حاضر ، بر آنیم تا شما را با مراقبت های بعد از جراحی گوش یا عمل اتوپلاستی آشنا نماییم.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

پانسمان بعد از اتوپلاستی

بعد از جراحی گوش ، پزشک معالج با هدف حفاظت از گوش بیمار در مقابل هر گونه فشار یا ضربه و همچنین حفظ شکل جدید گوش ها ، پانسمانی را بر روی آن ها قرار می دهد.

این پانسمان ، بسته به تشخیص پزشک پس از 5 روز الی 1 هفته توسط پزشک از روی گوش بیمار برداشته خواهد شد و در این مدت باید از خیس شدن آن پیشگیری کرد.

هدبند بعد از عمل گوش

پس از برداشتن پانسمان ، هدبندی مخصوص جایگزین آن خواهد شد و بیمار باید تا روزی که پزشک مقرر نموده به صورت شبانه روزی از این هدبند استفاده کند.

درد بعد از عمل اتوپلاستی

درد ناشی از جراحی گوش ، مسئله ای بدیهی بوده و نباید از آن نگران بود ، زیرا میزان این درد خفیف بوده و با مصرف داروهای تجویز شده می توان آن را تسکین بخشید.

ورم گوش بعد از اتوپلاستی

شدت تورم جراحی گوش در افراد مختلف ، متفاوت بوده و به طور کلی در 3 الی 4 روز ابتدایی عمل ، شدت می یابد ؛ اما عمدتا به تدریج و تقریبا طی 2 الی 3 هفته به طور کامل برطرف می گردد.

سایر مراقبت ها پس از جراحی زیبایی گوش :

  • توجه داشته باشید که خم کردن سر و بلند کردن اجسام سنگین ، حداقل تا 3 هفته بعد از عمل گوش ممنوع می باشد.
  • بعد از اتوپلاستی باید به مدت 2 الی 3 ماه ، از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کرد.
  • خوابیدن بعد از عمل گوش ، تا چند وقت تنها به صورت طاقباز مجاز خواهد بود و افراد نباید به صورتی بخوابند که گوش های آن ها تحت فشار قرار گیرد.

سخن آخر

افرادی که جراحی زیبایی گوش انجام داده اند باید به خاطر داشته باشند که هرگز نباید بلافاصله پس از انجام جراحی توقع مشاهده نتیجه نهایی عمل را داشته باشند ، زیرا همانطور که گفتیم گوش ها پس از جراحی با ورم مواجه خواهند بود و رفع کامل تورم به گذشت حداقل 2 الی 3 هفته زمان نیاز دارد و تا قبل از آن نمی توان در مورد نتیجه جراحی نظر داد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر